Jak si užít letošní podzim v pohodě?

Máme 5 tipů, ten třetí vás dostane.

 

Letošní rok je jiný. Doléhá k nám spousta negativních zpráv a společností se line nejistota. K tomu všemu přichází podzim, jak jinak než studený a sychravý. Nálada pod psa a lepší zítřky v nedohlednu. Představte si, jaké by bylo všechno negativní hodit na chvíli za hlavu. Prostě život přijmout jaký je. Je nevypočitatelný? Tak ať. Je zima a prší? Ať si. Dejte nohy na stůl a začtěte se do 5 tipů pro romantický a klidný podzim.

 

  1. Jídlo a pohyb

Na podzim se můžete cítit unavení a bez energie. Přijdete domů z práce, venku se začíná stmívat (nebo je dokonce už tma) a člověka to láká už nic nedělat a zůstat doma lenošit, ideálně s kopou dobrého jídla. Jenže tento zlozvyk je typické ukojení krátkodobých potřeb na úkor dlouhodobého pocitu štěstí. Psychologické výzkumy prokazují, že pokud mají lidé odhadnout, co je udělá šťastnými, mají krutě špatný odhad. Zatímco naprostá většina lidí se domnívá, že by je spokojenými udělal vyšší měsíční příjem, výzkumy ukazují, že pravidelné procházky mají pro subjektivní pocit štěstí lidí nesrovnatelně vyšší efekt.

 

  1. Rozhodněte se být v pohodě

Spousta našich pocitů souvisí s našim rozhodnutím. Chcete být naštvaní a smutní? Tak jimi velmi pravděpodobně skutečně budete. Ale věřte tomu, že tím v konečném důsledku ubližujete jen sami sobě. A kdo jiný by vás měl mít opravdu rád, než vy samotní? Starejte se o sebe s maximální láskou a péči. Neubližujte si, nestresujte se. Relaxujte a odpočívejte. Protože se na podzim brzy stmívá je dobré používat ve vašem obydlí více zdrojů světla. Ty přirozeně doplňují deficit slunečního svitu a vy se budete cítit příjemněji. Ideální volbou jsou kvalitní svíčky s příjemnou vůní a zvukem praskajícího dřeva, které připomínají hořící krb.

 

  1. Vyzkoušejte aromaterapii

Uvolňování ducha a těla přírodními esenciálními oleji má více než tisíciletou historii. Dnes se k ní pomalu začínáme vracet a znovu objevovat její magickou moc. Ideální na podzim jsou vůně hřebíčku a skořice, jejich vůně přináší pocit bezpečí a ochrany. Moderním způsobem aromaterapie jsou ultrazvukové difuzéry, u kterých nedochází k zahřívání teplem ale k rozvibrování částic pomocí ultrazvuku. Díky tomu si esenciální oleje zachovávají maximum svých cenných (a ceněných) látek.

 

  1. Nebuďte sami

Letošní rok sociálnímu kontaktu příliš nepřeje. Ale samota je trýznivá. Užijte si tento speciální čas alespoň s vašimi nejbližšími. Hýčkejte se spolu s vaším partnerem. Povídejte si, hlaďte se a objímejte se. Příjemné jsou také společné koupele či masáže. I během těchto aktivit můžete opět využít léčebný potenciál aromaterapie. Do koupelen jsou skvělé vonné difuzéry s tyčinkami, které vydrží vonět dlouhé měsíce a dělat tak z vaší koupelny malé domácí wellness.

  1. Udělejte si pořádek

Nejen v životě, ale i ve vašich věcech. Proberte zásuvky, šuplíky, sklep i půdu. Všechno, co nevyužili nebo jste si na sebe neoblékli už déle než 1 rok nepotřebujete. To je zlaté pravidlo Feng shui. Dejte tyto věci přátelům nebo potřebným. Nechejte si jen to, co potřebujete anebo to, k čemu se váží vaše šťastné vzpomínky. Udržujte váš domov v pořádku a čistotě a i uvidíte, že i vy se budete cítit více vyrovnaní a „čistí“. Pravidelně můžete využívat třeba i osvěžovače textilu, díky kterým budete mít pocit čerstvě vypraného prádla kdykoliv.