KUBÁNSKÝ RUM PACTO NAVIO BYL UVEDEN NA ČESKÝ TRH

  1. únor se stal pro českou rumovou scénu výjimečným dnem. V pražském baru La Casa de la Havana vieja byl představen unikátní kubánský rum Pacto Navio, který na domácí trh přináší výjimečnou chuťpravého kubánského rumu kombinující vanilku se skořicí a citrusy s pikantními sladkými tóny francouzského vína Sauternes a sušeného ovoce.

 

Večerem spojeným s degustací provedl hosty globální ambasador značky Pacto Navio Alfredo Guerra Fidalgo a viceprezident kubánské barmanské asociace Pavel Ferdandez. Byl představen nejen kompletní postup výroby tohoto kubánského rumu, ale také celý příběh jeho vzniku a proč rum dostal svůj název Pacto Navio.

Rum Pacto Navio získal své jméno po námořní mírové dohodě, kterou mezi sebou uzavřely Francie a španělské kolonie po ukončení napoleonských válek v roce 1815. Pakt znamenal obnovení obchodního styku mezi oběma zeměmi a otevření globálního námořního trhu. Z Francie putovalo v sudech na Kubu slavné víno Sauternes, přičemž zpět přivážely lodě v těch samých sudech kubánský rum. Během cesty přes Atlantik měl rum dost času vstřebat sladkost dezertního vína a vznikla nová, výjimečná chuť.

Pacto Navio je unikátní stařený rum, jenž v sobě obsahuje až 27letou rumovou bázi. Jeho lahodná decentní sladkost vzniká naprosto přirozeně a to dozráváním v sudech právě po dezertním víně Sauternes a vyhovuje tak náročným kubánským standardům. Kubánští maestros roneros jsou totiž svou nevolí k dodatečnému doslazování pověstní!

Rum Pacto Navio je za doporučenou cenu 999 Kč k dostání:

Bary:

La Bodeguita del Medio

La Casa de la Havana Vieja

Cubana

Osa

Pitkin

Konvice

Konvikt

Al Capone

Maxim

E-shopy:

iTesco.cz

Alkohol.cz

Prestigeselection.cz

Donpealo.cz

Mydrinks.cz

Alkoholshop.cz

Více informací se dozvíte na https://www.instagram.com/pactonaviorum/