Novým partnerem celostátní soutěže Miss Plus Size modelky ČR 2024 se stal kreativní designér Jan Metelka

Novým partnerem celostátní soutěže Miss Plus Size modelky ČR 2024 je renomovaný kreativní ilustrátor, grafik a produktový designér Jan Metelka. Tento všestranný umělec, známý svou vášní pro automobily a motocykly. Vítěztkám soutěže věnuje svá umělecká díla. Ceny jsou v celkové hodnotě 10 000 Kč.

Jan Metelka, který žije a pracuje v Praze, již od dětství projevoval talent na kreslení a lásku k autům. Po maturitě na střední škole technického zaměření se rozhodl studovat produktový design se zaměřením na vozidla a automobily na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze.

Navzdory tomu, že se nestal automobilovým designérem, zůstává věrný designu a umění. Během své kariéry pracoval jako produktový designér a tvořil koncepty ve společnosti zabývající se vývojem počítačových her. V současné době působí jako kreativní ředitel v reklamní agentuře, kde pracuje pro větší korporace.

Kreslení aut je jeho největší zálibou. Jan Metelka je fascinován klasickými závodními vozy, které obdivuje pro jejich divokost, krásu, technickou úroveň a propracovaný design. Na tehdejších pilotech oceňuje statečnost, nasazení a schopnost řídit extrémní stroje na extrémních tratích v extrémních podmínkách. Mezi jeho oblíbené vozy patří AC Cobra, Ford GT 40 a starší britské, italské a německé závodní vozy z let 1930 až 1975.

Pro své kresby používá počítač a kreslící tablet, což mu umožňuje větší volnost a flexibilitu v práci. Jeho osobitý styl zahrnuje prvky klasické malby, akvarelu a kresby s důrazem na detail. Většinu jeho obrazů si je možné prohlédnout a objednat na jeho webových stránkách www.artworksmetelka.com.

Jan Metelka vede poměrně klidný osobní život. Je ženatý a má dva syny. Kromě malování se věnuje rodině, sportu, lyžování a jízdě na motorce.

Jan Metelka věnoval ceny pro vítězky na 1. až 3. místě:

  1. cena – Obraz, autorský print v rámu o rozměrech 100×70 cm s automobilovou tématikou.
  2. cena – Obraz, autorský print v rámu o rozměrech 70×50 cm s automobilovou tématikou.
  3. cena – Obraz, autorský print v rámu o rozměrech 50×40 cm s automobilovou tématikou.

Díky této spolupráci se vítězky mohou těšit na unikátní umělecká díla, která zvýrazní jejich úspěch a dodají jim krásnou vzpomínku na jejich vítězství.

Více informací o celostátní soutěži Miss Plus Size modelky české republiky najdete na www.plussizemodelky.cz/miss