Oblečení, které může škodit vašemu zdraví

Boty ta podpatku, stahovací prádlo nebo těžká zavazadla. Jak tyto a mnohé další předměty mohou škodit vašemu zdraví? Lze jejich vliv nějak omezit?

 

Úzké kalhoty

Push up džíny nebo slim kalhoty jsou sice krásné, protože nám vykouzlí snovou postavu. Nošením příliš těsného oblečení si však ničíte cévy. Tím, že omezují cirkulaci krve, zapříčiňují vznik nehezkých křečových žil a problém studených nohou. Pokud jsou kalhoty upnuté i v pase, což lze od úzkého modelu očekávat, mohou zpomalovat i trávení. To vede k bolestem břicha i nepříjemným křečím.

 

Stahovací prádlo

V případě nošení stahovacího prádla hrozí obdobné problémy jako u těsných kalhot. Dojde ke zpomalení krevní cirkulace, střeva budou pod větším tlakem, což může mít na svědomí plynatost nebo zácpu. Stahovací prádlo má vliv taky na svalový systém. Pokud je pro vás stahovací prádlo v některých případech nutností, oblékejte ho na co nejméně hodin.

 

Tanga

Pokud dáváte přednost tangám před nošením kalhotek, myslete na to, aby vás nijak neškrtily ani neřezaly. Při nošení kalhotkových tang si bohužel můžete zadělat na některé zdravotní problémy, mezi které patří hemoroidy, vaginální infekce nebo běžné podráždění či svědění kůže.

 

Podpatky

Ženy mají podpatky rády. Boty dokáží opticky prodloužit tělo a taky ho hezky zeštíhlit. Nošení podpatků však příliš nepřispívá zdravotní stránce nohou. Vzhledem k vnitřnímu sestavení boty se vám na nohách mohou často tvořit puchýře či mozoly. Hrozí vám snadné podvrtnutí kotníku, neboť na podpatcích je vaše stabilita omezena. Na nošení podpatků si však jsou vaše nohy částečně schopné navyknout. I přes to jim však dejte alespoň nějaký den v týdnu pauzu.

 

Pouzdrové sukně

Dejte si pozor na příliš upnuté pouzdrové sukně. Nosit byste je měla se silonkami, abyste omezila tření nohou o sebe. S punčochami vám budou vnitřní strany stehen po sobě alespoň trochu klouzat. Pozor na sukně midi délky, které mohou deformovat kolena.

 

Velké kabelky a těžké batohy

Je jasné, že velké kabelky jsou vyráběny pro to, aby se do nich vešly veškeré nezbytnosti a možná i něco navíc. Jenže málokdo si uvědomuje, že nošením těžkých zavazadel nedochází jen k ničení páteře, ale i kloubů. Těžkou kabelku není zdravé nosit na předloktí, raději ji přenášejte v ruce. Ideální je váhu si rozdělit do obou rukou. Jestliže vaše kabelka přesahuje pět kilo, bylo by lepší popřemýšlet o batohu. Nošení věcí pro vás pak bude pohodlnější a ještě ulevíte zádům. V současné době seženete na trhu mnohé kousky, dokonce i formálních designů.

 

Nepadnoucí podprsenka

Bez podprsenky by se žádná žena už v dnešní době asi neobešla. Její výběr je dost podstatný. Pokud nosíte těsnou podprsenku nebo zkrátka takový model, který vám úplně nesedí, můžete to poznat na bolesti ramen nebo páteře. Příliš těsná podprsenka pak zhoršuje cirkulaci krve a může způsobit až křeče. Pokud se věnujete nějaké aktivitě, noste sportovní podprsenky. Jestliže budete neustále chodit a hlavně aktivně sportovat jen v podprsence s kosticemi, můžete se setkat s výskytem strií, namožením prsních svalů a vytahanými prsy. Takovou vadu na kráse nemáte za potřebí, že? Stačí vyměnit podprsenku.

 

Těžké náhrdelníky a náušnice

Nevyplatí se nosit příliš těžké šperky. Náušnice mají pak na svědomí deformaci ucha, která se někdy může řešit až operativně. Pravidelné nošení těžkých náhrdelníků pak má vliv na namožení krční páteře. Bižuterie je navíc složena z některých kovů, u kterých bylo prokázáno, že mají na svědomí přenos bakteriálních infekcí a toxinu do těla. Nekvalitní šperky dále mohou způsobovat kožní alergie.