Terchová – skvělá destinace pro letní dovolenou 2020

Slyšeli jste už o Terchové? Určitě ano. Obec Terchová je známá především jako rodiště slovenského národního hrdinu Juraje Jánošíka. V poslední době se však Terchová dostává do povědomí hlavně jako oblíbená turistická destinace s množstvím atrakcí pro celou rodinu. Z ubytování v obci Terchová jsou snadno dostupná zajímavá místa, které určitě stojí za návštěvu. Tak například pokud máte chuť na turistiku, můžete navštívit Malou Fatru s krásnými turistickými trasami. Pokud chcete zažít dobrodružství, můžete vyzkoušet například splav Váhu na vorech. Jako výlet pro rodinu s dětmi můžeme doporučit návštěvu hradu Strečno nebo Skanzen Vychylovka s historickou železnicí.

Letní dovolená 2020 v Malé Fatře je atraktivní hlavně pro turisty. Najdete zde jedny z nejkrásnějších turistických tras na Slovensku. Turistická trasa Jánošíkovy diery vede skalními soutěskami po žebřících a stupačkách. Zajímavé jsou také turistické trasy Jánošíkovým chodníkem nebo na Velký Rozsutec. Sedačkovou lanovkou se můžete vyvézt na hřeben Malé Fatry. Vykoupat se můžete v některém z aquaparků v okolí. Navštívit můžete také lázně Rajecké Teplice. V Terchové se každoročně koná jedna z nejnavštěvovanějších akcí na Slovensku – Jánošíkovy dny.

Přímo v Terchové najdete Resort Uhorčík *** se třemi krásnými chatami. Chata k pronájmu Uhorčík, Ilčík nebo Rajnoha je připravena poskytnout vám komfortní ubytování na vaší dovolené 2020. A nejen vám, ale i vašim dětem. Každá chata má vlastní dětské hřiště, kde najdete houpačky, pískoviště a skluzavky. Navíc, pokud Vaše děti nebudou chtít večer jít brzy spát- co je na dovolené dosti pravděpodobné, mohou si zahrát floorball, streetball, badminton a minifotbal, a vy spolu s nimi. Nemusíte se obávat ani o bezpečnost vašich dětí, protože hřiště je v dostatečné vzdálenosti od silnice. Pokud máte starší děti, určitě vy i oni ocení zařízení společenské místnosti s krbem, kde si mohou zahrát stolní fotbal, hokej, kulečník nebo šipky.