Vyrobte si skrytou magnetickou tabuli a přicvakněte magnety i ke stěně

Je známé, že magnety drží jen na materiálech, které jsou magnetické, přesněji feromagnetické. Dají se ale přicvaknout i k běžné stěně nebo panelu? Když si trošku pomůžete, mohou držet i na zdi. Zjistěte v návodu, jak na to.

Ať máte klasické starší černo-šedé či barevné feritové magnety, anebo novější SmCO, AlNiCo, případně známější silné neodymové magnety, budou držet jen na kovech jako je železo, ocel, nikl a pár dalších.

Magnety se neudrží na mědi, hliníku, nerezu, ani na stříbře či zlatě. Nepřicvaknete je ani ke stěně s omítkou. Přesto existuje pár způsobů, jak udělat, aby se daly magnety na stěnu přicvaknout.

3 možnosti, jak přicvaknout magnety na stěnu

Vyzkoušejte některý ze zmíněných způsobů:

1) Nalepte na stěnu kovovou samolepicí pásku

Pěnová kovová samolepicí páska je z ocelového plechu. Když ji nalepíte na stěnu, budou na ní magnety dobře držet. Stačí si ji nastříhat na potřebnou délku, očistit stěnu od prachu, sejmout ochrannou fólii, pásku ke stěně přilepit, pořádně přimáčknout a je to.

2) Natřete si tajnou magnetickou nástěnku

Pomocí magnetické barvy, která obsahuje malé kovové částečky, si můžete vytvořit magnetickou nástěnku, tabuli. Opět je potřeba stěnu očistit od prachu, pak ve více vrstvách nanést barvu. Aby nebyla magnetická černo-šedá vrstva vidět, můžete ji přetřít klasickou malířskou barvou.

Například neodymové magnety, barevné magnetické figurky i kancelářské neodymové magnety, budou na takové nástěnce dobře držet. Snadno a rychle k ní přicvaknete fotky z dovolené, letenky, jízdenky z cest, nálepky, pohlednice, recepty, plánky.

3) Přilepte ke stěně ocelové kotoučky, šroubovací základny

Někdy je potřeba ke zdi přicvaknout jenom jeden magnet, třeba magnetický háček. K tomu dobře poslouží šroubovací ocelová základna, nosný kotouček. Do zdi vyvrtáte otvor, vsunete hmoždinku a k ní pomocí šroubu či vrutu přišroubujete ocelovou základnu, kotouček.

Na něm pak budou neodymové magnety dobře držet. Ocelové základny se hodí i pro výrobu magnetického zavírání, jako nábytkové magnety, dorazy, k připevnění sítí proti hmyzu do oken, na výrobu malých magnetických držáků.

Využijte magnetickou sílu!