Čistíte správně a dostatečně svoji pleť?

Přemýšlely jste někdy na tím, zda se své pleti dostatečně věnujete? Pleť dotváří vaši osobnost, važte si jí a dávejte jí dokonalou péči.

Po celý den (ale i noc) se na vaší pleti usazuje spousta nechtěných mikročástic bakterií a prachu. Měla byste ji pravidelně zbavovat odumřelých buněk a zbytků make-upu nebo nejrůznějších krémů.

115165_800x600Čištění pleti by se mělo provádět maximálně dvakrát za den. Večer potřebujete pleť očistit od veškerých nánosů. Přes noc pleť vykonává největší aktivitu. Obnovuje nové buňky a hlavně vylučuje nečistoty, které se dostaly až do kůže. Možná je pro vás novinkou, že velké množství bakterií nasbíráte přímo na vašem polštáři. Neměla byste tedy zapomínat na ranní čištění, které provedete samozřejmě před jakýmkoliv líčením.

Pokud si myslíte, že stav pleti vylepšíte častějším čištěním, jste na omylu. Pokožku budete zbavovat potřebného mazu a ta provede obranou reakci a do dalších dnů se vyzbrojí tím, že začne produkovat dvakrát více mastnoty něž předtím, což si určitě nepřejete.

Nemáte k dispozici mýdlo určené k mytí pleti? Raději omyjte kůži jen vodou. Klasické mýdlo nedělá pleti dobrotu, jelikož složky mýdla nejsou tak šetrné ke kůži.

Před celkovým čištěním je důležité, abyste si řádně umyla ruce. Zbavíte je tak bakterií. Na čištění užijte nejlépe vatové tampony. Pokud si nejste jista s jejich počtem, zkrátka stírejte z pleti nečistoty, dokud nebude poslední tampon zcela čistý. K čištění můžete užívat i žínky, které se obvykle nahřívají nebo houbičky či kartáčky. Nikdy pokožku nedrhněte silou, čištění by mělo probíhat velmi jemně.

makeup-habits5Veškeré potřeby pravidelně umývejte. Bakterie se na nich zachycují stejně tak jako na vaší pleti.

A pozor, pokud nejste nalíčená, čistění je také nezbytné. Sice se nepotřebujete zbavit make-upu, ale zmíněný prach s bakteriemi na ni bude stále.

S čištěním nezapomínejte na krk včetně dekoltu, který vyžaduje stejnou péči. Při řádném čištění se nežádoucí známky stárnutí budou projevovat déle.

Zvláštní typ čištění je takzvaný peeling. Tímto procesem obrousíte pokožku, kterou tak zbavíte mrtvých buněk a necháte dýchat buňky nové. Peeling podporuje i prokrvení kůže. Pozor ale na toto, že není určen k dennímu užívání. Při každodenním nanášení peelingů akorát budete opotřebovávat buňky nové a pokožka se nedokáže zregenerovat. Mastná pleť by měla peeling užívat cca jednou týdně, suché klidně jednou za čtrnáct dní.

114556_800x600Starých odumřelých buněk se zbavovaly už ženy, dokonce i muži, ve starém Egyptě. Užívali na očištění pleti nejrůznější přírodní receptury. Můžeme se jimi inspirovat. Podívejme se na regenerační masku a peeling, na jejichž výrobu vám stačí pár klasických domácích surovin.

Maska z ovesné mouky na čištění pleti

Na tuto masku budete potřebovat pouze ovesnou mouku a vodu. Smíchejte tyto dvě přísady dohromady. Poměr vody a mouky by měl být takový, aby maska zcela netekla. Naneste ji na obličej a nechte působit, dokud nepopraská. Nejenže dokonale hydratuje a očistí vaši pleť, ale stáhne i póry. Pokud máte problém s černými tečkami, přidejte do masky nenašlehaný vaječný bílek. Ten vytáhne tečky ven. Tuto masku můžete používat třeba i jednou za dva dny.

Peelingová kůra z krystalek cukru

Pokud dáte raději přednost peelingové kůře, tak smíchejte olivový olej s hnědým cukrem. Jestliže trpíte mastnou pletí, tak olej nahraďte bílým jogurtem. Přisypat můžete ještě krupici. Peelingový efekt bude stejný. Obě kůry užívejte jednou týdně. Hned po prvním užití si můžete všimnout, jak se vaše pleť rozzáří.

Přípravky na čištění pleti najdete zde.

logo-300x61

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*