Jak ušetřit nakupováním v USA

Každý již někdy slyšel, že objednávání věcí z USA Vám může velmi pomoci ušetřit nějaké peníze.  Tento trend stále přetrvává a využívá jej velké množství lidí i přes nepříznivý vývoj kurzu. Dá se nakupováním z USA opravdu tak ušetřit?

Porovnání cen

Nakupováním v USA může člověk velmi lehce ušetřit velké množství peněz a to i po připočtení ceny poštovného. Výhodné ceny můžeme vidět např. v kategorii elektroniky a kosmetiky. Můžeme se podívat třeba na suplementy pro zdravý životní styl – konkrétně na kyselinu alfo lipoovou. Pokud bychom si chtěli koupit balení tohoto suplementu v ČR, zaplatili bychom za takto kvalitní výrobek okolo 800 Kč, v USA se však tento suplement pohybuje již okolo 250 Kč.

Mimo zmíněného příkladu s přípravkem pro zdravý životní styl se ceny dost liší v kosmetice, značkovém oblečení a také v elektronice. Pro vyhledání vašeho výrobku a srovnání cen můžete použít např. servery Amazon a Forever21.

Exkluzivní zboží

Kromě situací s výhodnějšími cenami narazíme také na věci, které jinde než na americkém trhu nenajdeme, ať už se snažíme jakkoliv. Může se jednat o určité značky oblečení, nebo také o nové typy elektroniky, která ještě nebyla poskytnuta pro trh v ČR. Pro tyto situace člověku nezbývá nic jiného, než objednávku z USA uskutečnit.

Doručení

Pokud jste se rozhodli nebo uvažujete o objednání věci z USA, můžete narazit na problém, že většina amerických eshopů nezasílá věci do zahraničí. Je tedy potřeba americká adresa, odkud poté můžete balík přeposlat do ČR. Pro toto doporučujeme službu Planet Express, která se přesně tímto zabývá. Po zaregistrování a aktivaci Vašeho účtu dostanete přidělenou americkou adresu, kam si Vaše balíčky můžete nechat poslat. Jakmile budou doručeny na Vaši virtuální adresu, tak můžete více menších balíčku spojit do jednoho velkého, čímž ušetříte na poštovném. Balík si poté již můžete nechat přeposlat do ČR pomocí jedné z asi šesti nabízených doručovacích metod. My osobně doporučujeme DHL, které je pro české zákazníky nejvýhodnější.

usa3

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*