Pět teplých nápojů, které musíte ochutnat

Slunečné dny se pomalu ale jistě mění v dny chladnější a větrné. Pomalu na sebe začínáme navlékat další vrstvy oblečení. Co se takhle zahřát nejen teplým svetrem, ale i horkým nápojem? Spolehlivě zafungují proti zimě a taky potěší vaše chuťové buňky. Pojďme se podívat na výběr těch pěti nejlepších.

*Množství surovin je vždy potřebné na jeden nápoj. V případě přípravy pro více osob si vynásobte dávky. 

2011-11-13-orange-spiced-cider-final2-500Pomerančové pokušení se zázvorem a citronovou kůrou

Budeme potřebovat:

Pomerančový džus (200 ml)

Zázvor (1 cm)

Čaj (1 sáček nebo 1 lžička)

Med (1 lžíce)

Pomeranč (1/4)

Citron (1/2)

Postup:

Nejprve přivedeme k varu vodu, ve které vylouhujeme čaj spolu se zázvorem. Po chvíli vyndáme sáček čaje, případně i zázvor (není nutností) a přilijeme džus. Opět vaříme. Po chvíli přidáme med. Do sklenice si mezitím připravíme nakrájený pomeranč a citron. Směs zalijeme vařícím punčem a nápoj je na světě.

desi-herbal-tea-tulsiBylinný čaj pro detoxikaci těla

Budeme potřebovat:

Bobkový list (1 ks)

Fenykl (semínka, 1 lžička)

Majoránku (0,5 lžičky)

Tymián (1 lžička)

Kmín (celý, 0,5 lžičky)

Postup:

Smícháme všechny suroviny a zalijeme je vodou, kterou ihned poté přivedeme k varu. Nápoj necháme na plotně kolem sedmi minut vařit. Přecedíme a můžeme si dopřávat detoxikační kůru.

Pijte ji nejlépe horkou. Nápoj nejen zahřeje, ale pročistí také váš organismus. Kmín povzbudí ledviny a spolu s fenyklem taky trávící trakt. Tymián posílí vaši obranyschopnost.

tumblr_mclyvbdouo1r2djy3o1_1280Mléčný sněhový sen

Budeme potřebovat:

Mléko (200 ml)

Smetanu (100 ml)

Vanilkový pudink (1/2 sáčku)

Med (2 lžíce)

Vanilkový prášek (1 sáček) / Vanilkový cukr (1 sáček)

Postup:

Zahřejeme mléko spolu s medem a vanilkovým práškem. Místo prášku můžete použít i vanilkový cukr. V tomto případě omezte dávku medu. Ve druhé nádobě smícháme smetanu s vanilkovým pudinkem a vlijeme ji do již ohřátého mléka a přivedeme k varu. Jakmile nápoj zhoustne, tak ho odstavíme a nalijeme do připraveného hrnečku. Necháme tři minuty stát a pak ihned podáváme.

Na tomto nápoji si zaručeně pochutnají i děti. Můžete do něj přidat i kakao a ozdobit ho šlehačkou.

image-axdDomácí pečený čaj

*Tato směs vyjde na 20 hrnečků čaje. Jelikož je příprava poměrně náročná, je výhodné připravit si dávek více.

Budeme potřebovat:

Ovoce (nejlépe směs, dle chuti, 0,5 kg)

Cukr (pískový, 600 g)

Citron (1 ks)

Skořice (1 lžíce)

Hřebíček (cca 4 ks)

Badyán (dle chuti)

Postup:

Všechny suroviny smícháme dohromady. Pozor si dejte na sladké a kyselé přísady. Přidávejte je s ohledem na typ ovoce. Směs vložíme do vyhřáté trouby na 220 stupňů a pečeme ji čtyřicet minut. Ovoce by za tu dobu mělo pustit šťávu. Jelikož chceme, aby nám směs nějakou dobu vydržela, nalijeme ji do zavařovacích sklenic a řádně zavřeme víčkem. Sklenici otočíme na půl hodiny dnem vzhůru kvůli konzervaci ovoce.

Na jeden nápoj (200 ml) stačí smíchat tři lžičky směsi s horkou vodou. Otevřené sklenice uchovávejte v lednici, těm uzavřeným stačí pokojová teplota.

spiked-mexican-hot-chocolate-sceneIrská čokoládová mňamka pro dospělé

Nebyla by to zima bez horkého alkoholického nápoje. Kromě rumu, griotky a svařeného vína vám nyní ukážu ještě jiný výborný hřích. Nebude to ani italské bombardino, které je v posledních letech k dostání na každé sjezdovce. Tento nápoj se ještě mezi širokou veřejnost nedostal.

Budeme potřebovat:

Mléko (300 ml)

Hořko čokoládu (25 g)

Baileys Irish Cream / Baileys Chocolat Luxe (50 ml)

(Šlehačku)

Postup:

Mléko přivedeme k varu. Poté ho rozdělíme na polovinu. Do jedné přidáme nalámanou hořkou čokoládu. Po rozpuštění přilijeme Baileys a zbytek mléka. Směs našleháme, aby byla ještě krémovější. Šlehačka není nutnostní, ale k tomuto nápoji se výborně hodí. Na ni můžete přidat hoblinky čokolády.

Pro ještě intenzivnější čokoládovou chuť můžete klasické Baileys vyměnit za Baileys Chocolat Luxe.

10092_800x600Nemáte v práci možnost k přípravě teplých nápojů nebo vám připravené nápoje neudrží požadovanou teplotu? Nesmutněte. Nejsnadnějším řešením je koupě termosky, ve které vydrží drinky až 24 hodin teplé. Termoska k zimě neodmyslitelně patří a stane se vaším nejlepším přítelem.

Termosku najdete zde.

logo-300x61

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*