TOP pánské parfémy v roce 2020

Vůně pro sofistikované gentlemany i pro rebely

Parfém se po deodorantu konečně stává běžnou součástí pánského šatníku. I čeští muži přicházejí na to, že jim parfém dodá šarm a osobitost. Jak říká expert na etiketu Ladislav Špaček, parfém je šat, do kterého se halíme. Na jednu věc by ale dotyčný neměl nikdy zapomenout – totiž že parfém vyjadřuje také jeho osobnost. Proto by měl muž vždy nosit vůni, se kterou se dokáže ztotožnit.

Jste pořádný chlapák, který budí respekt už z dálky? Pak hledejte něco s vůní kůže nebo dřevin. Mladý kluk, co dokáže kalit až do rána? Nebojte se vyzkoušet sladší a syntetické vůně. Nebo snad elegán na úrovni? Pak si můžete dovolit i tóny jako růže nebo oudové dřevo. Možná budete sami překvapeni, jakou různorodost nabízí současný trh s pánskými parfémy.

Jako neexistuje jeden univerzální parfém pro všechny osobnosti, tak není jeden parfém pro všechny příležitosti. Na pracovní pohovor se hodí jiná kolínská než na romantický večer s drahou polovičkou. Každý muž by měl mít k dispozici alespoň několik různých vůní.

Pečlivě jsme pro vás vybrali 5 pánských parfémů, které udělali v poslední době díru do světa. Jaký se hodí k vám?

Pro tradicionalistu

Aramis mužné vůně zkrátka umí. A v roce 2018 vytřel zrak i daleko dražším značkám.  Tobacco Reserve skloubil geniálně dvě složky – tabák a fazole tonka. Jak že to voní? Jako luxusní klub pro gentlemany obložený dřevem, ve kterém si pánové po večeři zapálili doutníky.

Tobacco Reserve určitě můžeme doporučit jako dárek tatínkovi nebo manželovi. Tento parfém dodá každému muži punc vážnosti a elegance. Navíc vydrží celý den. Za tu cenu je to požehnání…

Věková skupina: 35-65

Příležitost: obchodní schůzka, kancelář

Pro party boye

V roce 2008 přišel na svět parfém, který představoval tak trochu zjevení. Tradiční značka Paco Rabanne všechny překvapila hravým parfémem, který ze všeho nejvíc připomíná slaďoučkou skořicovou žvýkačku. Od té doby se snaží spousta výrobců parfém napodobit, ale originál je pořád originál.

1 Million nesmí chybět ve výzbroji žádného muže pod třicet. Můžete si být jisti, že vás okolní dámy na tanečním parketu nebo u baru určitě zaregistrují. Typická zlatá cihlička je pro noční život zkrátka k nezaplacení.  

Věková skupina: 18-35

Příležitost: večírek, výlet, rande

Pro svůdníka

Dlouhodobě se řadí mezi nejprodávanější vůně vůbec. A není divu. Umí totiž vždy navodit dobrou náladu. Zkuste si představit, že řídíte kabriolet na italském pobřeží. Božská vůně slaného mořského vzduchu a citrusů.

Acqua di Gio je parfém dosti univerzální, ale nejvíc zazáří na rande nebo na výletě s drahou polovičkou. Není snad ženy, které by nevoněl. Zkuste to sami!

Věková skupina: 25-50

Příležitost: rande, volný čas

Pro elegána

Záhadná vůně, která se dosti těžko popisuje. Začíná omamným chrámovým aroma drceného pepře a pomerančů. Potom se rychle promění do znepokojivé zemité vůně, trochu jako vlhký les na jaře. Víte ale co, raději si k Terre D´Hermes přičichněte sami.

Faktem zůstává, že se parfém hodí pro všechny sofistikované pány. Pro někoho, kdo si rád zajde na uměleckou vernisáž, nebo na ochutnávku bílého vína. Zkrátka pro muže na úrovni…

Věková skupina: 30-60

Příležitost: kavárna, galerie, kancelář

Pro chlapáka

Vůně pro pořádného chlapa. Nosíte raději koženou bundu než oblek? Máte zálibu v motorkách nebo rychlých autech? Nemáte rádi metrosexuály? Pak pro vás máme vůni jako vyšitou. Dark Rebela si oblíbí i muži, kteří by normálně parfém nenosili.

Dark Rebel Rider voní…rebelsky. Hlavní složku tvoří tak zvaná ruská kůže. K tomu si představte kadidlo a dřevité tóny. Prostě dokonalá kombinace do pochybného baru nebo na zakouřenou párty.

Věková skupina: 25-45

Příležitost: bar, setkání s kamarády

Neváhejte prozkoumávat další tisíce a tisíce vůní na našem e-shopu. Na sto procent najdete parfém, který na vás perfektně sedí!