Trendem jsou výrazné barvy vlasů. Jak si barvu udržet i v létě?

Léto je hravé. Myslí si to kadeřníci, stylisté i módní specialisté. Instagram je plný pestrobarevných účesů. Nezůstávejte pozadu! První krok je na vašem kadeřníkovi. Ten vám vykouzlí barevné lokny podle vašich představ. Druhý krok, zařídit, aby vaše barva zůstala co nejdéle zářivá, je na vás. S naší pomocí to zvládnete.

 

Experimentování s barvami na vlasy vždy patřilo k módě, jen trendy se rok od roku mění. Loni vládlo ombre a balayage, letos se tento trend posouvá ještě o úroveň výš. Již nesaháme jen po odstínech hnědé a blond, ale nebojíme se ani výrazných barev jako je růžová, fialová či modrá.

 

Ombre a balayage zařaďte do svého slovníku

 

Účesy vytvořené pomocí techniky ombre a balayage často můžete potkat na ulici. Není se čemu divit. Takový účes vypadá na první pohled velmi působivě. Jedná se o styl barvení, kdy dochází k prolínání dvou barev. Většinou se zesvětluje od kořínků směrem ke konečkům.

 

Balayage  je důmyslnějším nástupcem oblíbeného ombré. Balayage je charakteristická zesvětlenými pramínky od kořínků ke konečkům. Na konci jsou vlasy zesvětlené téměř po celém objemu. Na rozdíl od ombré vlasy působí přirozeněji a také je pro ně tato melírovací technika šetrnější. Jednotlivé prameny vlasů se zesvětlí a s těmi tmavými se prolnou. U kořínků se vlasy ponechávají tmavší a směrem ke konečkům se postupně zesvětlují. Díky tomu se stává péče o odrosty mnohem jednodušší a prodlužuje se doba do další návštěvy kadeřnického salonu. Ombré výrazněji zesvětluje vlasy pouze ke konečkům.

 

Původně byla cílem přirozenost, kterou si oblíbila i Sarah Jessica Parker. Nyní se však s barvami čím dál více experimentuje.

 

Co zvládnete sama a na co potřebujete kadeřníka

Chcete-li mít opravdu dokonalou barvu, budete potřebovat zkušeného kadeřníka. Domácí pokusy rozhodně nedoporučujeme. Nikdo ale nechce běhat do salonu každý druhý týden, když se barva začne vymývat. Hlavně v létě krásná zářivá barva dostává zabrat na sluníčku a ve slané či chlorované vodě.

 

Co radí specialisté?

Hana Pröcklová z e-shopu s profesionální vlasovou kosmetikou pro-vlasy.cz si pro vás připravila několik tipů:

Rozhodně sáhněte po přípravcích, které hydratují, obsahují UV filtr a ochranu barvy. Vždy před létem mnoho značek představuje své sezonní – letní „SUN“ řady, které tuto ochranu poskytují. Doporučuji používat nejen šampon a kondicionér či masku, ale také bezoplachové ochranné spreje, které působí po celý den a lze je aplikovat opakovaně podle potřeby.

 

Takový je například jeden z našich oblíbených produktů – ochranný kondicionér při pobytu na slunci od Revlonu. Pokud trávíte celý den u vody, nezapomeňte si vlasy večer pečlivě umýt od chlóru nebo slané vody a ošetřit kondicionérem či maskou.

 

Se zbytky stylingu, s chlorem, nebo usazeninami z tvrdé vody si výborně poradí hloubkově čistící šampony, které vlasy zbaví zatížení a připraví je na další úpravy, jako například barvení. Mohou také pomoci s nežádoucím zeleným efektem, který na dovolené dokáže velmi nepříjemně zaskočit. Hlavním podezřelým je síran měďnatý, který se často přidává do bazénů na boj proti řasám. S výběrem správného produktu vám rádi poradíme v našem e-shopu. Zákaznický chat slouží jako online poradna.

 

Jakmile i přes důkladnou péči barva bledne a začíná se vytrácet lesk, poslední záchranou, kterou zvládnete i sami doma, můžou být dočasné barvící a tónovací přípravky. Dosáhnete s nimi jemné korekce barvy vašich vlasů a dodáte jim zpět ztracenou hebkost, výživu a lesk. Výborným řešením jsou například vyživující barvící pěny od Schwarzkopf, kde můžete vybírat z mnoha barevných odstínů a použití je velmi jednoduché.

 

Chcete opravdu vyniknout a zazářit v davu? Hana Pröcklová doporučuje barvy Directions:  „Jedná se o polopermanentní trendy barvy, které se aplikují bez použití oxidantu a neobsahují sulfáty a silikony. Výhodou je velký výběr odstínů. V našem e-shopu jich máme kolem padesáti a k tomu se tyto barvy dají mezi sebou dále kombinovat.”

 

Potřebujete inspiraci? Na webu Directions můžete vidět, jak barvy vypadají reálně na vlasech zákaznic.

 

Nechte se i vy svést k letním barevným experimentům. Ať už na festivalu, na pláži či ve městě, všude budete nepřehlédnutelná. Když budete o své vlasy správně pečovat, odmění se vám svým zdravím a krásou a obdiv okolí bude zaručen.