Nechte se připojistit do exotických zemí s vyšším limitem

Exotické destinace lákají Čechy každým rokem stále víc. Je to nejen touha po něčem netradičním, ale především také zvědavost a chuť na nové zážitky. Mezi nejčastější volby cestovatelů patří exotické ostrovy, které nabízí často větší turistické vyžití. Právě pro exotické dovolené si však musíte svoje cestovní pojištění sestavit skutečně na míru, protože případné pojistné události bude nutné řešit z místa a do České republiky je to většinou dost daleko.

 

Pojistěte se proti ztrátám a krádeži

Na exotické ostrovy se dopravujete většinou letadlem. Sice existují i alternativní cesty díky kombinacím zájezdového autobusu a trajektů, ale pokud je vámi vysněný ostrov na opačné polokouli, je určitě vhodnější volit leteckou dopravu. Už při odbavování zavazadel se může stát, že budete pojištění na dovolenou potřebovat využít. Například kvůli odcizení nebo poškození zavazadel, a také proti ztrátě cestovních dokladů. Stejně tak můžete neúmyslně způsobit škody na majetku třetí osobě.

 

www.befashionmagazin.cz_ergo_cz_01

Bez úrazového připojištění vás vyjde hospitalizace draho

K pojištění cizího majetku se ovšem vztahuje spíše připojištění odpovědnosti, které se vztahuje i na vaše potomky a při pobytu na hotelu zahrnuje jakoukoliv vzniklou škodu na vybavení. Více o něm v tomto článku. V případě nějakého úrazu se může stát, že zranění bude mnohem vážnější a vy budete potřebovat dlouhodobou hospitalizaci, která vám zabrání vykonávat práci. V takovém případě se vyplatí sjednat úrazové připojištění, které se vztahuje i na následky úrazu. Nemusíte se tak bát, že přijdete o peníze.

 

Ohlídejte si pojistné limity a výluky!

Velmi důležitý faktor cestovního pojištění představují pojistné limity. Ty zjednodušeně určují výši vyplacené částky v případě vzniku škodné události. Pokud chcete svoje limity zvýšit, musíte to udělat ještě před sjednáním smlouvy. Dodatečně už to není možné. Jestliže potřebujete přehledné informace a sjednáte pojištění online, dostanete se do rozhraní nabídek pojistných limitů, které jsou přehledně seřazeny podle své hodnoty.

 

www.befashionmagazin.cz_ergo_cz_02

 

Poslední důležitou položkou jsou výluky v pojištění, které si před podepsáním smlouvy musíte prostudovat. Určují totiž, ve kterých případech vám pojišťovna peníze nevyplatí. Týká se to například úmyslného poškození věci nebo zranění v opilosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*