Zdravé nápoje plné energie: Čekankový koktejl, ženšenový koktejl s proteinem

Máte chuť na něco svěžího, plného minerálů a taky vitaminů? Připravte si jeden ze zdravých koktejlů, který vám dodá energii na celý den.

 

Čekankový koktejl s citronem a mátou

 

Osvěžující čekankový koktejl připravíte během pár minut. Podpoří trávení a dodá tělu mnoho potřebných živin. Čekanku můžete v kuchyni využít i jinak. Čekankový kořen se používá pro přípravu výborné kávy bez kofeinu. Listy čekanky zase skvěle chutnají v salátech.

 

Krásně vzhlížející modrá rostlinka se ne nadarmo považuje za superpotravinu. Obsahuje celou řadu vitaminů, vitamin A, B, C, E a K. Je bohatá na vápník, draslík, hořčík, zinek i další minerální látky.

 

Čekanka se pyšní významnými antibiotickými účinky, detoxikuje organismus zlepšuje imunitu. Aktivní osoby jistě potěší, že tato rostlina dodává sílu a energii. Čekanku a sirup z ní vyrobený můžete využít pro doslazování nápojů a pokrmů i v období hubnutí. Obsahuje o polovinu méně kalorií než cukr. Sirup je vhodný i pro diabetiky. Za připomenutí taky stojí fakt, že čekanka podporuje trávení. Působí jako prevence proti zažívacím potížím. Je prospěšná pro práci střev.

 

Na přípravu 1 litru koktejlu potřebovat:

 

Citron (1 ks)

Mátu (hrst lístků)

Květ čekanky (může být i sušený, na ozdobu)

Čekankový sirup (3 lžíce)

Sodu (850 ml)

Led

 

Postup:

 

Vezměte si vhodný džbán nebo velkou sklenici a nejprve do ní nalijte asi 100 ml vody, do které přidejte sirup a pořádně jej rozmíchejte. Následně přisypte lístky čerstvé máty, opět zamíchejte. Dolijte sodu a přidejte led. Z poloviny citronu vymačkejte jeho šťávu, druhou polovinu nakrájejte na plátky a vše přimíchejte do nápoje. Následně koktejl obohaťte trochou sušené čekanky nebo využijte pár čerstvých květů této rostliny. A koktejl je hotov.

 

Ženšenový koktejl s jahodou a proteinem

 

Nápoj s ženšenem dodá tělu energii a podpoří jeho fyzickou výkonnost. Spolu s proteinem vytvoří nenahraditelný nápoj pro sportovce. Vystřídejte klasické proteinové koktejly tímto lektvarem. Nebudete litovat.

 

Korejský ženšen se mimo jiné považuje za elixír mládí. Dodává tělu vitalitu a podporuje krásu. Redukuje vrásky a podporuje tvorbu kolagenu. Pomáhá zlepšovat stav vlasů a nehtů. Kromě těchto vlastností ženšen zlepšuje náladu, zbaví vás stresu i únavy. Podporuje taky myšlení a zlepšuje paměť. Snižuje krevní tlak. Posiluje zrak.

 

Na přípravu 1 litru koktejlu budete potřebovat:

 

Jahody (10 ks)

Jahodový protein (dle chuti, asi 50 g)

Citron (1/2 ks)

Sirup z ženšenu (2 lžíce)

Prášek z červeného ženšenu (3 lžičky)

Sodu (850 ml)

Led

 

Postup:

 

Nejprve v malém množství sody rozmíchejte protein, ženšenový prášek a sirup. Do směsi přilijte šťávu z poloviny čerstvého citronu, promíchejte a dolijte vodou. Přidejte led a nakrájené plátky jahod. Koktejl chutná svěže a dodá vám energii. Vzhledem k přítomnosti proteinu se hodí ke konzumaci před fyzickou aktivitou nebo těsně po ní. Ať vám chutná!